top of page

MIKROtaktyka #90 - podsumowanie tygodnia


Wsparcie zdobywające i gubienie krycia to kluczowe zachowania bez piłki, które prowadzi do tworzenia sytuacji bramkowych i wejść w pole karne. Wbiegnięcia na podania prostopadłe połączone z ruche do piłki i od piłki do mogą stanowić bardzo groźne narzędzie w sposobie atakowania zespołu. Zapraszamy do analizy razem z QC!


Zanim przejdziesz do analizy, zapraszamy Cię do facebookowej grupy Qualitas Coaching o "Analizie bramek i asyst na Mistrzostwach Świata 22". Dużo inspiracji, gotowych do wdrożenia w Twój proces treningowy!________________________

T. Castenallos [Girona] vs FC Barcelona

Umiejętność: gubienie krycia

Koncept: ruch do - od


Ruch bez piłki to pytanie do przeciwnika - idziesz za mną czy zostajesz? Obrońca Barcelony Eric Gracia dwa razy ruszył za napastnikiem Girony, który za pomocą zmiany kierunku i tempa biegu osiągnął przewagę pozycyjną i dwa razy wszedł w pole karne oraz uderzył w kierunku bramki Ter Stegena.

Castellanos dwa razy „oszukał” przeciwnika wykonując ruch do piłki majac świadomość wysoko ustawionej linii obrony przeciwnika oraz piłki otwartej u partnera. Te dwie zależności pozwoliły mu na zdobycie przewagi pozycyjnej względem rywala i ataku wolnej przestrzeni za plecami obrońców w odpowiednim timingu (kontakt wzrokowy z partnerem).


Czy wiesz, że napisaliśmy książkę?

"Kontrola chaosu. Koncepty taktyczne"

to pierwsza polskojęzyczna pozycja

podejmująca szczegółowo tematykę

działań w grze! Zachęcamy Cię

serdecznie do zapoznania się i kupna

poprzez ekstratrener.pl/sklep


________________________

O. Zinchenko [Arsenal] vs Liverpool FC

Umiejętność: wsparcie zdobywające

Koncept: pozycjonowanie się między formacjami rywalaTrenerze,

masz inne wnioski dotyczące przedstawianych przez Nas sytuacji? Chętnie podyskutujemy - to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć na temat z innej perspektywy.

Podziel się swoją opinią!

#jakośćniejestdziełemprzypadku

Przeprowadzimy MIKROtaktyczne szkolenia w Twoim klubie - skontaktuj się!

200 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page