top of page

MIKROtaktyka #74 - podsumowanie tygodnia.


Piąte w tym sezonie wydanie MIKROtaktyki zbiega się z przerwą reprezentacyjną, co zawsze przynosi zachowania taktyczne na najwyższym możliwym poziomie. Dziś chcemy pokazać Wam trzy koncepty przyjęcia piłki oraz obiegnięcie zewnętrzne, które jest jednym z detali umiejętności wsparcia zdobywającego. Zapraszamy do analizy razem z QC oraz interakcji!


Pamiętaj, że u dołu strony znajdziesz analizy bez naszego komentarza, które możesz wykorzystać jako przykład dla swoich zawodników.

________________________

P. Zieliński (Polska) vs Walia.

Umiejętność: przyjęcie piłki.

Koncept: obserwacja, przyjęcie przepuszczeniem, przyjęcie zdobywające.

Przyjęcie piłki jest podstawową umiejętnością w procesie szkolenia, a wdrażać ją możemy w najprostszej formie już u najmłodszych. Dowiedz się, z jakich detali się składa i jakie koncepty wyróżniamy w QC z publikacji Qualitas Coach cz.3: umiejętności taktyczno - techniczne dla kat. U6 - U11 (kliknij!).

________________________

Hiszpania vs Szwajcaria.

Umiejętność: wsparcie zdobywające.

Koncept: obiegnięcie zewnętrzne (za plecami).

Wsparcie zdobywające to bardzo szeroki temat, który jest zróżnicowany pod względem sposobów wykonania i ilości konceptów. Wszystkie, które zdefiniowaliśmy w QC znajdziesz w materiałach trenerskich dotyczących umiejętności taktyczno - technicznych dla kat. U12 - U15 QualitasCoach cz.4 - kliknij!


Czy analizy były dla Ciebie wartościowe?

  • TAK

  • ŚREDNIO

  • NIE


Materiały trenerskie Qualitas Coach to zbiór konceptów oraz umiejętności taktyczno - technicznych, a także zasad gry w bronieniu i atakowaniu, które możesz wykorzystać jako inspirację do swoich jednostek treningowych. Dowiedz się więcej w zakładce MATERIAŁY TRENERSKIE.


Trenerze,

masz inne wnioski dotyczące przedstawianych przez Nas sytuacji? Chętnie podyskutujemy - to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć na temat z innej perspektywy.

Podziel się swoją opinią! #jakośćniejestdziełemprzypadku Przeprowadzimy MIKROtaktyczne szkolenia w Twoim klubie - skontaktuj się!220 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page