top of page

MIKROtaktyka #71 - podsumowanie tygodnia.


Kolejny ligowy tydzień przynosi nowe sytuacje MIKROtaktyczne, które chcielibyśmy Wam pokazać i poddać analizie. Dzisiaj zobaczycie umiejętność prowadzenia piłki w kontekście przejścia do atakowania po odbiorze piłki i szybkiego zdobywania pola gry oraz działania bez piłki w atakowaniu w postaci wsparcia utrzymującego i zdobywającego. Po pierwszym w tym sezonie artykule, który opublikowaliśmy w formie vloga, chcemy odpowiedzieć na wasze wiadomości i prośby - na końcu każdego artykułu załączymy również omawiane wideo bez naszego komentarza, tak byście mogli wykorzystać je jako przykład dla Waszych zawodników. Zapraszamy do analizy razem z QC oraz interakcji!

________________________

D. Grey, J. Robertson Everton vs Liverpool FC.

Umiejętność: prowadzenie piłki.

Koncept: szybkie zdobywanie pola gry.


Więcej o umiejętności prowadzenia piłki, która jest kluczowa już od najmłodszych lat w procesie szkolenia dowiesz się z naszej publikacji QualitasCoach cz.3, gdzie znajdziesz podstawowe działania wraz z detalami / konceptami dla kategorii U6 - U11. Dowiedz się więcej klikając TUTAJ.

________________________

G. Xhaka (Arsenal) vs Manchester United.

Umiejętność: wsparcie zdobywające i utrzymujące.

Koncept: opcja tył, linia podania pomiędzy formacjami.


Wsparcia utrzymujące i zdobywające to bardzo ważne działania bez piłki w atakowaniu. Wyszczególniliśmy wiele konceptów, które możesz wykorzystać w nauczaniu podczas swoich jednostek treningowych. Koncepty te są zróżnicowane zaawansowaniem! Więcej znajdziesz w artykule: qualitascoaching.org/post/umiejętności-taktyczno-techniczne-dla-kat-u12-u15
Czy analizy były dla Ciebie wartościowe?

  • TAK

  • ŚREDNIO

  • NIE


Materiały trenerskie Qualitas Coach to zbiór konceptów oraz umiejętności taktyczno - technicznych, a także zasad gry w bronieniu i atakowaniu, które możesz wykorzystać jako inspirację do swoich jednostek treningowych. Dowiedz się więcej w zakładce MATERIAŁY TRENERSKIE.


Trenerze,

masz inne wnioski dotyczące przedstawianych przez Nas sytuacji? Chętnie podyskutujemy - to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć na temat z innej perspektywy.

Podziel się swoją opinią! #jakośćniejestdziełemprzypadku Przeprowadzimy MIKROtaktyczne szkolenia w Twoim klubie - skontaktuj się!203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page