top of page

MIKROtaktyka #73 - podsumowanie tygodnia.


Intensywna gra w obronie przynosi szerokie korzyści, nie tylko dla broniacych, lecz przede wszystkim dla atakujących - patrząc z perspektywy procesu treningowego. Dzisiaj pokażemy Wam kilka detali gry 1v1 w bronieniu. Z drugiej strony przeanalizujemy newralgiczny moment taktyczny w meczu, a więc atak pola karnego. Zapraszamy do analizy razem z QC!


Pamiętaj, że u dołu strony znajdziesz analizy bez naszego komentarza, które możesz wykorzystać jako przykład dla swoich zawodników.

________________________

T. Puchacz (Union Berlin) vs Braga.

Umiejętność: odbiór piłki.

Koncept: wola bronienia, wejście między piłkę, a rywala.


Więcej o naszym podejściu do fazy obrony, w kontekście szkolenia dzieci i młodzieży, dowiesz się z ponad dwugodzinnego webinaru! Zapoznaj się z nim, ponieważ jest to temat, mamy wrażenie, traktowany nieco po macoszemu w procesie szkolenia. (kliknij!)


________________________

GÓRNIK Zabrze U13 vs BvB Łukasza Piszczka..

Umiejętność: podanie / dośrodkowanie.

Koncept: "wczesna szansa" - do kieszeni, podanie wycofane "cut back".


Pozostałe koncepty podania piłki, w tym dośrodkowania znajdziesz w naszej publikacji dotyczącej umiejętności taktyczno - technicznych dla kat. U12 - U15 QualitasCoach cz.4 - kliknij!


Czy analizy były dla Ciebie wartościowe?

  • TAK

  • ŚREDNIO

  • NIE


Materiały trenerskie Qualitas Coach to zbiór konceptów oraz umiejętności taktyczno - technicznych, a także zasad gry w bronieniu i atakowaniu, które możesz wykorzystać jako inspirację do swoich jednostek treningowych. Dowiedz się więcej w zakładce MATERIAŁY TRENERSKIE.


Trenerze,

masz inne wnioski dotyczące przedstawianych przez Nas sytuacji? Chętnie podyskutujemy - to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć na temat z innej perspektywy.

Podziel się swoją opinią! #jakośćniejestdziełemprzypadku Przeprowadzimy MIKROtaktyczne szkolenia w Twoim klubie - skontaktuj się!199 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page