top of page

Sztuka komunikacji

W QC wierzymy, że komunikacja z zawodnikami (dzieci / młodzież) ma kluczowe znaczenie w kontekście efektywności treningu. Wiele razy przekonaliśmy się, że mały językowy błąd, bądź nieprecyzyjne wypowiedzenie swojej intencji prowadzi do nieporozumienia.W naszej opinii jest wiele drobnych detali, które składają się na to, czy Twój komunikat zostanie dobrze zrozumiany, czy nie. Pierwsze aspekt, do którego przykładamy ogromną wagę to… przygotowanie grupy do „odebrania” komunikatu.


- Ustawiamy się tak, by słońce nie świeciło dzieciom w oczy; my - Trenerzy jesteśmy przodem do słońca. - Ustawiamy grupę w takim kierunku, by w ich polu widzenia nie było „rozpraszaczy” (innej grupy treningowej, blisko stojących rodziców itp.) - Ustawiamy grupę w półkolu / kole / podkowie, w taki sposób, by każdy widział każdego - Zawodnicy nie mają przy sobie piłek (w rękach, przy stopie) - „Odkładamy piłki za siebie” - Zanim zaczniemy mówić egzekwujemy na sobie całą uwagę grupy - upewniamy się, że każdy jest gotowy, by słuchać.„Gdybym miał na ścięcie drzewa 5 godzin to przygotowywałbym się do tego przez pierwsze 4 godziny. W piątej godzinie wykonałbym swoje zadanie”. W pracy z dziećmi i młodzieżą te kilka prostych, powyżej sformułowanych zasad daje bardzo dobrą pozycję startową do rozpoczęcia komunikowania się. Bez przygotowania grupy i zawodników w niej - nasze słowa mogą nie trafić lub zostać mniej efektywnie odebrane.


Niebawem kolejny post na temat komunikacji z zawodnikami. Zapraszamy do wysłuchania prof. Jerzego Bralczyka, by przekonać się, jaką moc mają słowa.
140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page