top of page

Podsumowanie tygodnia #2


Drugi artykuł z cyklu podsumowań i przeglądu wydarzeń z poprzedniego, piłkarskiego tygodnia. Znajdziesz tu ciekawe zachowania i akcje z wykorzystaniem umiejętności i konceptów, które wpisują się w filozofię szkolenia QC. Każdego tygodnia publikować będziemy fragmenty meczów z indywidualnymi lub grupowymi działaniami zawodników na wysokim poziomie. Chcemy, by była to inspiracja do rozwijania swoich podopiecznych na poziomie "mikrotaktyki".

_______________________________

Moise Kean / Angel di Maria (PSG) vs Montpelier


Umiejętność skutecznego dryblingu to o wiele więcej niż mechaniczne wykonywanie zwodów. Na przykładzie Keana oraz di Marii widzimy jak podczas dryblowania można "manipulować" przeciwnikiem. Wierzymy w QC, że dryblując chodzi o stworzenie sobie przestrzeni, by móc minąć rywala.


Można to zrealizować poprzez naprowadzenie piłki w jedną stronę ( di Maria ), by w odpowiednim momencie zmienić kierunek prowadzenia w drugą lub przesunąć przeciwnika zwodem ( Kean ) i wykreować sobie moment przewagi.

Więcej o dryblingu znajdziesz w naszej publikacji Qualitas Coach cz.3.

_______________________________

Atletico Madryt oraz Inter Mediolan


Przy dobrze zorganizowanej, broniącej bardzo blisko siebie drużynie rywala należy szukać środków, które pozwolą Tworzyć przestrzeń. Jednym z takich działań będzie zmiana strony / centrum gry. Posiadanie piłki oraz mała gra po jednej stronie pola gry "skupia/ściąga" tam przeciwników. Otwiera to szansę ataku przeciwległą stroną boiska.


Poza zawodnikiem gotowym do podania na drugą stronę warto natychmiast zdobyć pole gry. Każde zawahanie, zwolnienie oraz niezdecydowanie pozwoli przeciwnikowi lepiej się organizować i przesuwać za piłką. Na załączonym poniżej przykładzie widzimy, jak szybko Atletico oraz Inter zdobywają pole karne przeciwnika i tworzą bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramek.

Więcej o Tworzeniu przestrzeni znajdziesz w naszej publikacji Qualitas Coach cz.4.


_______________________________

Ante Rebic (AC Milan) vs Sampdoria


Koncept podania "wycofanego" (cut back) jest narzędziem, przed którym bardzo trudno jest się bronić. Poprzez prowadzenie lub podanie piłki pod końcową linię boiska formacja obrony rywali przesuwa się głęboko, nawet w swoje pole bramkowe. Otwiera to przestrzeń wyżej, na 10-16 metrze pola karnego. Ważnym elementem tego działania jest również wbiegnięcie atakującego w "drugie tempo".

Więcej o Podaniu znajdziesz w naszej publikacji Qualitas Coach cz.4.


Jeśli spodobał Ci się ten artykuł lub masz ciekawe spostrzeżenia koniecznie napisz komentarz lub wyślij nam maila: biuro@qualitascoaching.org


Zachęcamy Cię również do zapoznania się z naszymi publikacjami Qualitas Coach, które zawierają praktyczne wskazówki mogące poprawić jakość Twojej pracy! Znajdziesz je w zakładce MATERIAŁY TRENERSKIE.

#jakośćniejestdziełemprzypadku

#qualitascoach

269 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page