top of page

Nauczanie gry w obronie dla kat. U6 - U13 l webinar


Być może zastanawiasz się, czy warto nauczać swoich podopiecznych treści związanych obroną na początkowym etapie szkolenia. Bardzo dużo mówi się przecież o atakowaniu i rozwijaniu kreatywnych zawodników, o tym, by zawodnicy w tym wieku czuli się swobodnie z piłką i mogli dryblować.


Zwiastun nr 1 webinaru: GRA W OBRONIE DLA kat. U6 - U13


TAK! Egocentryzm dzieci w tym wieku wymaga takiego podejścia w procesie szkolenia, ale…

Czy umiejętności związane z atakowaniem powinny stanowić zdecydowaną większość w planie treningowym? Jaki stosunek nauczania ataku do obrony? Czy wspomnianego egocentryzmu dzieci nie można umiejętnie obrócić i wykorzystać do wykształcenia pewnych nawyków w bronieniu?


W QC jesteśmy zdania, że TAK. Przykładamy dużą wagę do nauczania obrony z kilku prostych powodów, o których poniżej.


Zapraszamy do zapoznania się z webinarem GRA W OBRONIE DLA kat. U6 - U13.


Na przestrzeni 1h i 45 minut trwania szkolenia wyjaśniamy nasze podejście do nauczania gry w obronie dla tych najmłodszych kategorii wiekowych. Zdradzimy tylko, że faza obrony jest dla nas szczególnie ważna. O powodach i argumentach dowiesz się w webinarze.

_________________________________________________________________________

Trenując w oparciu o różne metodologie treningowe być może planujemy nasz proces treningowy w ramach mniejszych lub większych cykli / bloków tematycznych. Niektórzy z nas funkcjonują pewnie w pewnym „chaosie” na bazie pedagogiki nielinearnej. Pracując w taki lub inny sposób zastanówmy się, jakie korzyści mogłoby mieć rozpoczynanie cyklu / sezonu / procesu od celów związanych z grą obronną.

Traktując umiejętności i rozumienie gry w atakowaniu jako priorytet chcemy jak najlepszego środowiska do nauczania tych treści. W QC wychodzimy z założenia, że im lepsza jakość bronienia, tym środowisko treningowe do nauczania atakowania będzie lepsze. Innymi słowy, jeśli nasi zawodnicy będą bronić (zarówno indywidualnie, jak i zespołowo) na wyższym poziomie, stworzą następnie trudniejsze warunki dla atakujących.

Przyjmujemy zasadę „od ogółu do szczegółu” w procesie szkolenia, dlatego rozpoczynając pracę przykładamy wagę do rozumienia gry w obronie poprzez poniższe, przykładowe założenia:


Czy dziecko jest zdolne, by przyjąć i uczyć się treści związanych z bronieniem? Jesteśmy przekonani, że tak. Powodem, dla którego tak sądzimy, jest wcześniej wspomniany egocentryzm. Każdy chce mieć, jak najczęściej piłkę przy nodze.


Czy jednym ze sposobów na to nie jest skuteczne i szybkie jej odbieranie przeciwnikowi? Mamy wiele praktycznych dowodów, że takie podejście się sprawdza! Posłuchaj o proponowanej przez nas strukturze jednostki treningowej:

Więcej na temat gry w obronie znajdziesz w naszym najnowszym webinarze.


Struktura szkolenia: GRA W OBRONIE W KAT. U6 – U13:

O nas. Dlaczego obrona? Kiedy rozpoczynamy nauczanie? Od ogółu przez detale do ogółu. Zasady taktyczne w bronieniu - globalne. Indywidualne detale w grze 1v1. Struktura treningu. Przykładowa jednostka treningowa. Czas trwania: 1h45’


Ceny:

49 zł do 31.03.21 59 zł do 10.04.21 79 zł po 10.04.21 - cena regularna


ZAMÓW poprzez formularz: https://tiny.pl/rn1q6

Otrzymasz dostęp do nielimitowanego odtwarzania materiału. #jakośćniejestdziełemprzypadku


Trenerze,

Jesteśmy ciekawi, jak Ty podchodzisz do nauczania gry w obronie. Czy masz swoje sprawdzone pomysły, które czynią proces bardziej efektywnym?

Podziel się swoją opinią!

#jakośćniejestdziełemprzypadku

1968 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page