top of page

Najpopularniejsze w 2020 na Qualitas Coaching!


Rok 2020 to czas sporej aktywności "twórczej" na QC. Z uwagi na przedziwne okoliczności (współ...)towarzyszące wszyscy zmuszeni byliśmy zaadaptować się do innej codzienności. Chcielibyśmy krótko przypomnieć najważniejsze i najpopularniejsze publikacje oraz posty, które wyszły spod naszych "piór" w trakcie ostatnich 12 miesięcy.


W kwietniu ukończyliśmy prace nad materiałem Qualitas Coach cz.3 o umiejętnościach taktyczno - technicznych dla kat. U6 - U11. Jest on zbiorem naszej wiedzy oraz doświadczeń w pracy z najmłodszymi. Inspiracją do powstania tej publikacji jest głównie metodologia Ekkono oraz Fundamenty Gry. To na bazie tych dwóch rozłożyliśmy na czynniki pierwsze i detale 10 umiejętności, działań.


Listopad był miesiącem, gdy ukazała się kontynuacja oraz rozszerzenie powyższego materiału w postaci Qualitas Coach cz.4 dotycząca umiejętności taktyczno - technicznych dla kat. U12 - U15 (klik! po więcej informacji).Publikacja dla nas szalenie istotna, ponieważ spaja w całość detale oraz szczegóły newralgicznego czasu w procesie szkolenia zawodnika. Zawiera ona wiele zaawansowanych (jak również bardziej podstawowych) konceptów, które, w naszej opinii, powinien opanować młody piłkarz.


Warto również wspomnieć o naszej darmowym ebooku o Periodyzacji Taktycznej będącym zbiorem podstawowych informacji na temat portugalskiej metodologii, który ukazał się na łamach naszych mediów w mijającym roku.


Wszystkie publikacje dostępne są na naszej stronie w zakładce: Materiały szkoleniowe.

_____________________________


Rok 2020 to również czas dużej aktywności na naszym facebook'owym profilu. Nasze posty docierały do tysięcy odbiorców! Chcemy przypomnieć te najpopularniejsze:


#5


Grając w Lazio, po jednym z treningów zostałem pozbierać piłki do worka. Kilku młodych zawodników zapytało mnie, dlaczego to robię mając człowieka odpowiedzialnego za sprzęt.


Pomyślałem sobie - mają po dwadzieścia lat i nie mogą pomóc człowiekowi, który jest po sześćdziesiątce? Nie wpadli na ten pomysł, bo nikt im za to nie zapłacił. Gdyby poprosił ich o to sponsor, którego buty reklamowali - nie zastanawialiby się nawet sekundy.


Tego dnia po raz pierwszy pomyślałem o zakończeniu kariery. Futbol, którym cieszyłem się jako dzieciak, przestał istnieć. Stał się dodatkiem do szybkich aut, drogich gadżetów i linii odzieży nazywanych nazwiskami piłkarzy. Kochałem futbol za jego prostotę, a poczułem, że stał się maszynką do zarabiania pieniędzy.”


~ Mirosław Klose ~

Mistrz Świata


#4

Robin van Persie o lekcji, jakiej udzielił swojemu synowi. Dwa podejścia: NIEUDACZNIK lub ZWYCIĘZCA. Co wybrać? Co zależy od nas? Czy warunkujemy od tego sympatię do dziecka / zawodnika? Akceptujemy takim, jakim jest?
#3

KLUCZ DO SUKCESU „Na każdego zawodnika, trzeba patrzeć indywidualnie, ale i tak najistotniejsza jest w tym wszystkim samodyscyplina, samodoskonalenie.

Prowadząc zespół, prowadzę go na 3 polach: - praca drużynowa - praca indywidualna - praca domowa.

Z doświadczenia wiem, bo prowadzę takie statystyki, że 70% zawodników, którzy w 100% robią pracę domową grają na poziomie Ligii Mistrzów, Ligii Europy, czy Ekstraklasy, Ci którzy nie mieli czasu na pracę domową, przepadają, wydaje im się tylko, że są dobrymi piłkarzami''. ~Jacek Magiera~


#2

Pierwsza publikacja z cyklu przykładów naszej pracy z zawodnikami na boisku. Pokazujemy w niej środek treningowy, założenia, jakie chcemy zrealizować oraz coaching do zawodników:#1

ŚWIADOMOŚĆ - Skuteczny coaching nie polega na wymaganiu, aby zawodnicy ciężko pracowali ale na tworzeniu środowiska w którym gracze chcą robić to dla siebie nawzajem.Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku!

Wszystkiego qualitasowego* w nowym 2021.


łac. qualitas - jakość ;)

80 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page