top of page

KREATYWNOŚĆ? Tak, ale...


Zdaje się, że wszyscy trenerzy życzyliby sobie kreatywnych zawodników z zespole. Z pewnością także wielu zachęca swoich zawodników do rozwijania kreatywności podczas procesu szkolenia. Istnieje także duża grupa trenerów, którzy otwarcie i często mówią, publikują lub wymagają w szkoleniu, by wspierać rozwijanie kreatywności.
Nie podlega wątpliwości, że to słuszna droga (ktoś ma inne zdanie?), ale... w naszej opinii, nie sprowadza się to do 'pozwolenia dzieciom/młodzieży grać' oraz myślenia: niech będą kreatywni.


Określenie 'pozwól, by gra była nauczycielem' również wymaga doprecyzowania.

Jesteśmy zdania, że należy prowadzić tak proces szkolenia dzieci i młodzieży, aby rozwijały swoją kreatywność w pewnych ramach określonych zasadami taktycznymi, stylem gry i... wynikiem (tak! - znalezienie "sposobu" na przeciwnika).

Zakładając taki sposób pracy zachęcamy zawodników, by znajdowali rozwiązania odpowiadające założeniom/zasadom i celowi gry.

#jakośćniejestdziełemprzypadku


Pracujemy nad kolejną częścią materiału QualitasCoach: umiejętności taktyczno - techniczne! Będzie to kontynuacja i rozszerzenie treści z poprzedniej publikacji.

Bądź na bieżąco. PRZEDSPRZEDAŻ juz w październiku.109 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page